Верховна Рада відмовилася звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна

Верховна Рада відмовилася звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна

У четвер, 11 липня, Верховна Рада не підтримала проект постанови про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України. За відповідний проект постанови про відставку проголосували лише 160 народних депутатів.

Постанова про звільнення Клімкіна П.А. з посади Міністра закордонних справ України на набрала достатньої кількості голосів народних депутатів #Рада8 https://t.co/R23rmTXqIj pic.twitter.com/CCb9MEoQzJ

— Верховна Рада України (@verkhovna_rada) 11 липня 2019 р.

Зазначимо, що відповідний проект постанови про звільнення очільника МЗС президент вніс до парламенту 30 травня.

6 червня парламентарії відмовили президенту Зеленському у звільненні міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака і голови СБУ Василя Грицака.

11 червня Зеленський знову вніс подання на звільнення Клімкіна, а також подання на призначення Вадима Пристайка главою МЗС. Цього ж дня профільний комітет Ради рекомендував призначити главою українського зовнішньополітичного відомства Вадима Пристайка.

За цей час між президентом та головою МЗС стався скандал: президент заявив, що обурений відповіддю МЗС без попередження голови держави на ноту Росії про звільнення українських моряків. Тоді Володимир Зеленський розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Він з обуренням заявив, що МЗС надіслало відповідь на ноту Росії «без його відома», і додав, що «в очі не бачив» документа, який надіслали агресору. Голова держави також не задоволений тим, що «дізнається про міжнародні кроки з інтернету».

Своєю чергою, Клімкін заявив, що його відомство мало повноваження без узгодження з президентом відповісти на російську ноту щодо військовополонених українських моряків. Крім того Павло Клімкін назвав ноту Росії про кримінальне переслідування моряків примітивною пасткою і «розводом», на який потрапив хтось в Офісі президента Володимира Зеленського.


Джерело статті: “https://zaxid.net/verhovna_rada_znovu_vidmovilasya_zvilniti_pavla_klimkina_z_posadi_ministra_zakordonnih_sprav_n1485159”