Долар упав до нового трирічного мінімуму. Курси від Нацбанку на 16 вересня

Долар упав до нового трирічного мінімуму. Курси від Нацбанку на 16 вересня

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на понеділок, 16 вересня.

Долар США здешевшав на 12 копійок і коштує 24,71₴ Це новий найнижчий показник за останні три роки.

Євро додав 19 копійок і становить 27,41₴

У НБУ переконані, що "зміцнення обмінного курсу сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон’юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів".

Нагадаймо, гривню тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд, і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року — 35,66₴

Курс долара США від НБУ
Infogram
Курс євро від НБУ
Infogram

Джерело статті: “https://tsn.ua/groshi/dolar-upav-do-novogo-tririchnogo-minimumu-kursi-vid-nacbanku-na-ponedilok-1410924.html”