Макрон і Путін обговорили Україну й підготовку нормандського саміту

Макрон і Путін приділили Україні "особливу увагу"

18 листопада президент Франції Еммануель Макрон і російський лідер Володимир Путін провели телефонну розмову, головною темою якої була підготовка саміту лідерів країн "Нормандської четвірки", повідомляє сайт Єлисейського палацу.

Макрон привітав повернення Росією Україні захоплених у листопаді 2018 року військових кораблів. За його словами, цей жест "сприятиме зміцненню довіри" в діалозі між Києвом і Москвою.

Пресслужба Кремля поінформувала, що розмова двох президентів, під час якої "особливу увагу приділили Україні", відбулася за ініціативи Макрона.

Згідно з повідомленням, Макрон і Путін вважають, що проведення саміту з урегулювання конфлікту на Донбасі має сприяти "якнайшвидшій і найповнішій реалізації Мінських угод".

"У цьому контексті підкреслено необхідність виконання Києвом зобов’язань за політичними аспектами внутрішньоукраїнського врегулювання. Передусім ідеться про набуття чинності закону про особливий статус Донбасу", – ідеться в релізі.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі тривають у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко говорив, що Україна прагне до проведення нового саміту в середині листопада 2019 року. 30 жовтня заступник глави МЗС Росії Андрій Руденко заявив, що говорити про конкретні дати саміту в нормандському форматі можна буде тільки після верифікації ОБСЄ відведення військ на Донбасі. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що до зустрічі в нормандському форматі Росія готова завжди.

1 листопада відведення військ завершили в Золотому Луганської області. У штабі операції Об’єднаних сил повідомляли, що мирних жителів там захищає Національна гвардія України. 11 листопада розведення військ завершили в Петрівському Донецької області.

Саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі, повідомила пресслужба президента України Володимира Зеленського 15 листопада.

Зеленський обговорив проведення цих перемовин із Макроном. "Президент Франції наголосив, що Україна виконала всі необхідні умови для того, щоб саміт у нормандському форматі відбувся", – заявили у пресслужбі глави Української держави.

13 листопада прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в підготовці зустрічі "Нормандської четвірки" з’явилася позитивна динаміка. 18 листопада він підтвердив, що саміт відбудеться 9 грудня в Парижі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-makron-i-putin-obgovorili-ukrajinu-i-pidgotovku-normandskogo-samitu-1435647.html”