"Кожен зареєстрований зможе отримати бал". У Міносвіти України прокоментували пробне ЗНО

Мандзій: ЗНО повинно відбутись, бо це запорука чесного і прозорого вступу

Усі українці, зареєстровані на пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), свою оцінку отримають. Про це 13 червня у Facebook повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Любомира Мандзій.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Ми не можемо проводити пробне ЗНО у закладах освіти через епідеміологічну ситуацію сьогодні. Є підвищення кількості випадків, і уряд прийняв таке рішення, зважаючи на дані МОЗ. Мені дуже прикро, що учасники пробного ЗНО не зможуть його пройти, як заплановано, а рішення прийнято в останній момент", – написала вона.

В.о. міністра підкреслила, що "такі правила диктує пандемія".

"Але кожен зареєстрований зможе завантажити тестовий зошит і бланк відповідей, надіслати відповіді до сервісу визначення результатів та отримати свій бал", – пояснила Мандзій.

Вона зазначила, що всі деталі можна дізнатися на сайті testportal.gov.ua.

Очільниця Міносвіти зазначила, що для проведення основної сесії ЗНО "всі пункти забезпечені необхідними засобами захисту та дезінфекції".

"ЗНО повинно відбутись, бо це запорука справедливого та об’єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу", – заявила Мандзій.


https://www.facebook.com/lmandziy/posts/3062632127157002

У 2020 році основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано з 25 червня до 17 липня. 15-го та 17 червня в Україні планували проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання, однак 12 червня Кабінет Міністрів вилучив пробне ЗНО з переліку заходів, проведення яких дозволено в період карантину. Український центр оцінювання знань повідомив 13 червня, що ті, хто зареєструвався на пробне ЗНО, можуть пройти його онлайн.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов 12 червня заявив, що отримав інформацію про підготовку повного скасування зовнішнього незалежного оцінювання.

З 11 травня в Україні почали пом’якшувати карантинні обмеження, введені у зв’язку зі спалахом коронавірусу. 20 травня Кабмін продовжив їх до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати карантинні заходи за умови відповідності трьом критеріям.

Протягом останніх днів захворюваність почала стрімко зростати. 11–13 червня зафіксували найбільший добовий приріст хворих. Зокрема, 13 червня COVID-19 підтвердили у 753 людей – це максимум від початку епідемії. Усього в Україні заразилося 30 506 осіб, 880 із них померли, видужало 13 976.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-kozhen-zarejestrovanij-zmozhe-otrimati-bal-u-minosviti-ukrajini-prokomentuvali-probne-zno-1504300.html”