Верещук заявила, що шокована зарплатою вчителів

Ірина Верещук: Бюджет має закладати 5% на медицину, 7% на освіту. Тільки в такому випадку він буде підтриманий Верховною Радою

Народна депутатка від "Слуги народу", потенційна кандидатка на посаду мера Києва від партії "Слуга народу" Ірина Верещук заявила в ефірі каналу "112 Україна", що в держбюджеті на наступний рік необхідно збільшити витрати на освіту.

Об этом сообщает Редакция news

"Я отримала нарахування заробітної плати звиклого вчителя. Послухайте, мені, напевно, навіть буде соромно це сказати – 3600₴ Я розумію, що питання не лише до уряду, але й до народних депутатів. Але якщо щось потрібно від парламенту, просто скажіть, який закон потрібно прийняти – ми проголосуємо. Не буде жодної людини в залі, я переконана, яка не проголосує за закони, що допоможуть вийти з цього стану. Я не знаю, як таку зарплату можна пояснити вчителям", – сказала політикиня.

Вона повідомила, що на фінансування освіти потрібні 50 млрд грн: 39 млрд – із держбюджету і ще 11 млрд – із місцевих.

"Бюджет має закладати 5% на медицину, 7% – на освіту. Тільки в такому випадку він буде підтриманий Верховною Радою", – зазначила Верещук.

У липні 2019 року уряд ухвалив рішення поступово підвищувати найнижчий посадовий оклад педагогам до рівня чотирьох прожиткових мінімумів.

У Міністерстві освіти та науки України пояснили, що через відсутність коштів у державному та місцевих бюджетах на реалізацію постанови про підвищення зарплат педагогам його дію зупинили до 31 грудня.

Верховна Рада України 25 серпня ухвалила в цілому законопроєкт №3963, який передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн, "за" проголосувало 295 народних депутатів. Рішення набуло чинності з 1 вересня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vereshchuk-zajavila-shcho-shokovana-zarplatoju-vchiteliv-1517809.html”