Оприлюднення будівельних кошторисів та право на участь "оскаржуваних" учасників в засіданнях Тендерної колегії - у змінах до Закону "Про публічні закупівлі"

Народний депутат А. Радіна (партія “Слуга народу”) зареєструвала законопроєкт № 4231 про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі”.

Об этом сообщает Редакция news

Про це пише “Фактор” з посиланням на ГО “Ліга антитрасту”.

“До підготовки також були долучені експерти “Ліги Антитрасту”, та ми позитивно оцінюємо таку законодавчу ініціативу”, – наголосили в організації.

Законопроєкт передбачає можливість реалізувати право на захист тим учасникам, допуск яких до аукціону або визнання переможцем оскаржується. За умови прийняття законопроєкту, вони нарешті отримають право взяти участь у розгляді скарги та надати свої пояснення та заперечення. На сьогодні, на жаль, ефективність захисту прав та інтересів зазначених учасників під час розгляду скарги повністю залежить лише від замовника та фаховості його представника. Адже право захищати рішення про визначення переможця та допущення до аукціону пропозиції того чи іншого бізнесмена за законом має тільки він.

Другим дуже важливим пунктом цього законопроєкту стала пропозиція доповнити статтю 10 Закону обов’язком для замовника оприлюднювати у випадку закупівлі робіт (послуг) з ремонту (будівництва) всю кошторисну документацію протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Така необхідність викликана постійними спекуляціями нормою статті 10 Закону недобросовісними замовниками, які свідомо приховують окремі додатки до договорів, що містять важливу інформацію щодо обсягів та вартості матеріалів, витрат тощо, просто не називаючи їх додатками. Відсутність такої інформації не дає здійснювати громадський контроль за використанням бюджетних коштів належним чином, та є ризиком недобросовісного виконання договору про закупівлю або істотного завищення цін на будівельні матеріали.

Сподіваємось, що депутати проголосують за запропоновані зміни, що покликані зробити закупівлі ще більш прозорими.

Посилання на проєкт закону.


Якщо вам подобається діяльність “Ліги антитрасту”– задонатьте.Джерело статті: “https://factor-news.info/oprylyudnennya-budivelnyh-koshtorysiv-ta-pravo-na-uchast-oskarzhuvanyh-uchasnykiv-v-zasidannyah-tendernoyi-kolegiyi-u-zminah-zakonu-pro-publichni-zakupivli/”