Рішення КС ліквідує держконтроль за фінансуванням партій і виборчих ка

Рішення КС ліквідує держконтроль за фінансуванням партій і виборчих ка

Рух ‘Чесно’ закликає парламент і президента якнайшвидше втрутитися та із залученням усіх зацікавлених сторін напрацювати рішення щодо виправлення ситуації, що склалася з контролем діяльності політичних партій і кандидатів після рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону низки положень антикорупційного законодавства.

Об этом сообщает RuGate

У повідомленні зазначено, що КС своїм рішенням від 27 жовтня позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) майже всіх інструментів контролю фінансування політичних партій і кандидатів як у виборчий, так і в міжвиборчий період. Окрім виборчих звітів, НАЗК не зможе належним чином перевіряти поточну фінансову звітність партій і складати адмінпротоколи в разі виявлення порушень.

’Фактично партії та кандидати отримали можливість порушувати цілу низку законів і не нестимуть за це жодної відповідальності’, — наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України ‘Про запобігання корупції’ і кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд, зокрема, резюмує, що законодавець ‘не дотримувксався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права’, а, отже, ст. 366-1 КК України суперечить частині 1 статті 8 Основного закону України.


Джерело статті: “http://fromua.news/article/10307990/rishennya-ks-likviduie-derjkontrolj-za-finansuvannyam-partiy-i-viborchih-ka/”