SpaceX провела передстартовий запуск двигунів корабля Starship SN9Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX провела остаточні передстартові випробування 9-го прототипу міжпланетного багаторазового космічного корабля Starship.

Об этом сообщает Компромат 2.0


Джерело: трансляція з космодрому. Портал Everyday Astronaut


Деталі: Двигуни Starship SN9, які встановлено на пусковому комплексі в містечку Бока Чика, штат Техас, вдало пройшли вогневі випробування.
Запуск SN9 на 12,5 кілометрів може відбутися вже цього тижня.


В Twitter Маск зазначив, що для виправлення проблеми, яка стала причиною аварії SN8, у SN9 були внесені "незначні зміни".


Винахідник додав, що "скоро" на іншому пусковому комплексі космодрому встановлять SN10. Всього SpaceX одночасно будує ще 8 космічних кораблів різних модифікацій.


В Бока-Чика також тривають роботи по збірці Superheavy BN1 – ракети-носія для Starship. Маск повідомив, що її перший запуск відбудеться вже за "кілька місяців".


Що передувало:


10 грудня SpaceX вперше провела масштабні льотні випробування Starship. Запуск на 12,5 кілометрів і управління ракетою при посадці пройшли вдало, але через замалий тиск палива швидкість приземлення була завеликою. Прототип вдарився об посадочний майданчик і вибухнув.


1 грудня Ілон Маск заявив: "Я повністю впевнений, що людина висадиться на Марс в найближчі шість років", а в кращому випадку — в наступні чотири роки.


Українська правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2021/01/7/669789/”