В Італії виявили нового нульового пацієнта з COVID-19


Перший випадок коронавірусу в Італії міг бути зафіксований ще 10 листопада 2019 року – до того, як Китай попередив світ про спалах в Ухані наприкінці грудня.

Об этом сообщает DEDAL

Новим нульовим пацієнтом стала 25-річна жінка з Мілана. До такого висновку прийшли дослідники з Міланського державного університету та Італійського діагностичного центру. Результати були опубліковані в Британському журналі дерматології, пише Daily Mail.

Зазначається, що вона заразилася раніше за дитину, яка захворіла в грудні і вважалася першим випадком в країні.

Жінка звернулася за медичною допомогою через висипи на шкірі і болю в горлі. Ці симптоми, за словами експертів, поряд з діареєю і головним болем, є найменш поширеними симптомами COVID-19.

Дослідники повторно вивчали біопсію шкіри пацієнтів з атиповим дерматозом, яким восени 2019 роки не змогли поставити точний діагноз. Раніше вони з’ясували, що були випадки, коли COVID-19 вражав тільки шкіру хворих.

"Це найстаріший науково задокументований випадок наявності SARS-CoV-2, але, ймовірно, ми також знайдемо його в зразках з жовтня 2019 року, якщо продовжимо пошук", – зазначив глава дослідження Раффаель Джанотті.

За даними на 12 січня, в Італії з початку пандемії захворіли 2,3 млн осіб. З них 1,6 млн пацієнтів одужали і майже 80 тисяч померли.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/world/v-italiyi-viyavili-novogo-nulovogo-pacienta-z-covid-19-401167”