Суд заарештував рахунки забудовника житлового комплексу "Софія Київська"

В "Укрінбанку" повідомляли, що забудовники ЖК "Софія Київська" взяли кредит 200 млн грн під заставу земельних ділянок і квартир житлового комплексу

14 січня Господарський суд Київської області заарештував рахунки компанії "Софія Буд Груп"забудовника ЖК "Софія Київська". Рішення опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень. Причиною арешту став позов до забудовника щодо боргу на суму 72 млн₴

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Відповідач, усупереч умов вищезазначеного договору, тривалий час не виконує своїх зобов’язань, не вживає будь-яких заходів для погашення вартості отриманих майнових прав у незавершеному будівництві комплексу житлової та громадської забудови в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області в розмірі заявленої до стягнення суми, уникає будь-якого спілкування з метою вирішення ситуації та узгодження можливих шляхів погашення боргу. Інше майно, окрім грошових коштів, за рахунок якого можливо було б забезпечити виконання рішення суду у даній справі у випадку задоволення позовних вимог, відсутнє", – ідеться в рішенні суду.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань, статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю "Софія Буд Груп" становить лише 1110 грн, зазначає суд.

"Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру відчуження об’єктів нерухомого майна щодо ТОВ "Софія Буд Груп" – відповідач – є суперфіціарієм декількох земельних ділянок, тобто має право їх забудови, але землевласниками цих земельних ділянок є інші особи, будь-яких інших речових прав відповідач немає. Таким чином, у відповідача відсутнє нерухоме майно у кількості та вартості, достатніх для погашення боргу перед позивачем. Наведене, на думку заявника, свідчать про те, що невжиття таких заходів може утруднити та зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення його позовних вимог", – ідеться в постанові суду.

Суд наклав арешт на кошти "Софія Буд Груп" у всіх банках і кредитно-фінансових установах у межах заявленої до стягнення суми 72,3 млн₴ Рішення набуває чинності з моменту підписання і є виконавчим документом. Стягувач за цим рішенням – компанія "Схід Фінанс".

В "Укрінбанку" повідомляли, що забудовники ЖК "Софія Київська" взяли кредит 200 млн грн під заставу земельних ділянок і квартир житлового комплексу, проте грошей так і не повернули, писало в січні агентство УНН.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/sud-zaareshtuvav-rahunki-zabudovnika-zhitlovogo-kompleksu-sofija-kijivska-1536162.html”