Майже 50% безробітних українців мають диплом про вищу освіту

В Україні станом на 1 січня 2021 року 459 тисяч безробітних, серед яких майже 50% мають диплом про вищу освіту.

Об этом сообщает Московский репортер

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Серед безробітних жінки становлять 56%, чоловіки – 44%. Університетський диплом мають 49% шукачів роботи, 34% – закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% – загальноосвітню школу.

За даними Держслужби зайнятості, серед шукачів роботи є громадяни, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні:

– клієнти, яким до пенсії за віком залишилося 10 і менше років – 32,4 тисячі;
– громадяни з інвалідністю – 22,7 тисячі;
– демобілізовані військові – 9,2 тисячі;
– випускники навчальних закладів, які вперше шукають роботу – 5,9 тисячі;
– внутрішньо переміщені особи – 4,4 тисячі.

Також, до втрати роботи 21% безробітних працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві; 18% – у сфері торгівлі; 15% – переробній промисловості, 12% – у держуправлінні, обороні та соцстрахуванні.

«Протягом 2020 року роботу за сприяння служби знайшли 606 тисяч українців. З них зареєстрованих безробітних – 385 тис. осіб., а ще 221,0 тис. було працевлаштовано оперативно ще до набуття офіційного статусу», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у державній службі зайнятості додають, що беззаперечним лідером у працевлаштуванні за видом економічної діяльності було сільське господарство – 28% від усіх працевлаштованих, далі переробна промисловість – 16% та 15% – торгівля.

«Цифри переконливо доводять, що робота, попри карантинні обмеження є», – підкреслили у пресцентрі.

Нагадаємо, у зв’язку зі збільшенням із 1 грудня прожиткового мінімуму для працездатних осіб, максимальний розмір допомоги по безробіттю становитиме 9 080 грн на місяць, а мінімальний залишиться без змін.

загрузка...

Джерело статті: “https://informator.press/mayzhe-50-bezrobitnykh-ukraintsiv-maiut-dyplom-pro-vyshchu-osvitu/”